Soukromé rehabilitační centrum
Lázně Nymburk

Manuální lymfodrenáž

Specifické manuální techniky podporující správné fungování mízního systému, detoxikaci organismu a posílení imunity uznávaná jak v klasické, tak alternativní medicíně.

Manuální lymfodrenáž podporuje směr toku lymfy k lymfatickým uzlinám. Lymfa (míza) je bezbarvá tekutina, která odvádí z tkání vodu, vstřebané látky a odpadní produkty látkové výměny. Podílí se na udržení rovnováhy vnitřního prostředí tkání a orgánů. Z tkání je odváděna mízními cévami do hrudního mízovodu, který se napojuje na žilní sytém.

Mízní cesty jsou přerušovány uzlinami, v nichž se míza, za pomoci lymfocytů, filtruje od mikroorganismů a toxinů – mízní systém je tedy důležitou součástí systému imunitního. Tato technika se provádí velmi jemně. V masírovaném má na rozdíl např. od sportovní masáže vyvolávat pocity lehkého hlazení kůže a podkoží. Tato masáž má vynikající léčebný efekt u pacientů s otoky.

Uklidňuje, tiší bolest, zkracuje poúrazovou rekonvalescenci, napomáhá obnovit vitalitu a svalovou sílu. Technika si rychle získává oblibu také v kosmetických službách především pro omlazující účinek a pro redukci kožních a vazivových defektů (akné jizvy, celulitida). V současné době nabývá na významu i její preventivní účinek – posílení obranyschopnosti organismu.  

Manuální lymfodrenáž  je velice specifická a náročná procedura a smí  ji aplikovat pouze řádně vyškolený a certifikovaný fyzioterapeut, nikoliv  masér.