Soukromé rehabilitační centrum
Lázně Nymburk

Parafango 

pf1Parafango je originální forma lokální aplikace tepla. Aplikuje se formou tepelného zábalu na určené místo. 

Originální  dovážený švýcarský  SCHUPP ‘s fangoparafín, který používáme, má výbornou tepelnou setrvačnost, díky které umožňuje udržet potřebnou teplotu po dobu aplikace. Tato nenáročná terapie může být bez problémů používána v rehabilitacích a lázeňských provozech. Parafínové procedury jsou prováděny již léta ke zmírnění bolestí při artritidě, při zánětech šlach, svalů a při otocích.

SCHUPP ‘s  parafango je směs několika druhů parafínů s různorodým sopečným prachem a léčivým bahnem, s vysokou tepelnou sorpcí a elasticitou. Fango je zaběhlé označení pro léčivé bahno. Originální, námi používaný fangoparafín je vyráběn pouze z nejlepších surovin v lékárenské kvalitě a jedná se o zdravotnický prostředek.

Jde o nejšetrnější lokální tepelnou zátěž organismu.

pf2Teplota plátů se v okamžiku aplikace pohybuje mezi 50–55 °C. Parafango se klasicky nesmývá vodou, po uplynutí doby působené se elegantně sloupne z pokožky.Délka aplikace je  30minut. Teplo absorbuje nejprve kůže, což vede ke zvýšení prokrvení pokožky, a později je teplo přenášeno do hlubších struktur organismu, kde dojde ke zvýšenému prokrvení a uvolnění měkkých tkání. Tyto zábaly jsou doporučovány při bolestech pohybového aparátu či jako předehřátí před masáží nebo manuálními technikami.