Soukromé rehabilitační centrum
Lázně Nymburk

Přístrojová lymfodrenáž (lymfatické masáže)

Přístrojová lymfodrenáž pomáhá udržovat a vytvářet vyvážený stav proudění mezi krevním a lymfatickým systémem. Přístrojová lymfodrenáž je založena na přerušované kompresi končetiny a vytváření tlakové vlny. Metoda masáže je shodná s manuální lymfodrenáží. Zde se však o stimulaci lymfatických cév stará přístroj se speciálními návleky na končetiny a systém komor, postupně se naplňujících vzduchem.

ly1 Lymfodrenáž ovlivňuje lymfatický systém, což je soustava uzlin spojených mízními cévami, v nichž koluje míza (lymfa). Transport mízy je zajištěn pasivně pomocí svalové pumpy a pohybem bránice při dýchání. Vlivem dlouhého stání či sezení, nedostatku pohybu, po úrazech nebo vlivem infekce dochází ke zhoršení funkce celého systému, bolestivosti a vzniku otoku končetin. Vlivem lymfodrenáže dochází k uvolnění mízních cév a uzlin, ke zlepšení průtoku mízy v cévách, zlepšení prokrvení. Přístrojovou lymfodrenáž provádíme pomocí přístroje Lymphastim 12 Topline, jehož součástí jsou nafukovací komorové návleky na horní a dolní končetiny, ve kterých je tvořena masážní vlna. Sílu tlaku a postup masáže je možno naprogramovat podle individuálních potřeb klienta.

Je vhodná při detoxikaci organismu, při potížích s křečovými žilami a při žilních nedostatcích, při prevenci a odstraňování celulitidy, při otocích končetin, při nadváze, při relaxaci a regeneraci organismu, při bolesti svalů a páteře, při pocitu těžkých a unavených nohou, po úrazech, nebo preventivně, jak pro ženy, tak pro muže. Pro dosažení co nejvyššího efektu je vhodné provádět lymfodrenáž opakovaně.  

ly2

 

 

Naše zařízení disponuje špičkovým 12svodovým  přístrojem pro poskytování lymfodrenáže.