Soukromé rehabilitační centrum
Lázně Nymburk

Oxygenoterapie


oxy1Léčebná metoda s použitím 99,9% čistého zvlhčeného kyslíku, který je inhalován po dobu 30 min. Celkem 5-10 x, interval  mezi jednotlivými návštěvami  1 den- 1 týden. Cena 250,-Kč. Proceduru je možno absolvovat i ve dvojici.

Kyslík je pohonná látka v životě. Protože kyslík se nedá v organismu skladovat, musíme zajistit jeho pravidelný přísun. To je zajištěno dýcháním. V plicích se kyslík dostává do krve a pomocí oběhového aparátu do orgánů celého těla. V kapilárách se kyslík přesouvá do buněk, kde dochází k procesům vyrábějícím energii. Pokud je v těle nedostatek kyslíku, je v těle i nedostatek energie.

 

oxy4

OXYGENOTERAPIE je indikována při léčbě onemocnění srdce a oběhového systému, angině pectoris, stavech po  cévní mozkové příhodě a srdečním infarktu, při diabetických komplikacích, bércových vředech, kožních chorobách. Vhodná je však   zejména při onemocnění dýchacích cest, CHOBPCH, bronchiálního astmatu.Zlepšuje fyzickou a psychickou kondici, výkonnost svalů i mozku, pomáhá překonat vyčerpanost, zvýšuje imunitu vůči virózám a zlepšuje paměť.Oxygenoterapie je důležitou prevencí některých onemocnění, významně podporuje hojení, zvýšuje  psychickou a fyzickou kondici

Kyslíková terapie je léčbou komplexní. Nepůsobí pouze na nemocný orgán, ale na celý organismus. Tato terapie není riziková a je univerzálně použitelná.

 

 

oxy2Nepoužíváme  kyslíkové generátory, ale čistý medicinální kyslík, stlačený v tlakové láhvi, který pacient nosními brýlemi nebo maskou inhaluje, čímž dosahujeme maximální možnou koncentraci na výstupu dle  přesně stanovené indikace  lékaře. Periferní  kontrolní  oxymetrie probíhá v  průběhu celé terapie. U obtíží pohybového ústrojí je výhodná  kombinace oxygenoterapie s pulzní magnetoterapií.

oxy3Život v dnešní době je spojen s velkou porcí stresu, nedostatkem pohybu a zničeným životním prostředí. To, co dnes ve městech dýcháme, má dost daleko k tomu, co nabízely ještě před sto lety populární vzdušné lázně na břehu Atlantiku. Léčba čerstvým vzduchem je velmi prospěšná – stejně jako v jiných případech Priessnitzova léčba čerstvou vodou. Kdo pracuje mozkem, měl by si uvědomit, že 20% kyslíku spotřebuje tento orgán i v klidovém stavu. Kyslík navíc posiluje imunitu a organismus jako celek. Stačí si uvědomit co s vámi udělá procházka na čerstvém vzduchu v lese nebo na horách. Pokud zvýšíte obsah kyslíku ve vdechovaném vzduchu zvětšujete kvalitu svého života, zvyšujete fyzickou i mozkovou aktivitu, zpomalujete stárnutí čili si prodlužujete život.