Soukromé rehabilitační centrum
Lázně Nymburk

Infuzní terapie

 
 
A.      ANALGETICKO- RELAXAČNÍ   INFUZE       
 
Klasické   SOS     řešení  bolestí  zad s okamžitou úlevou 
 
Aplikace léků proti bolesti a na uvolnění svalstva pomáhá jak při akutních, tak i chronických bolestech pohybového aparátu. Jde o zcela bezpečnou a prověřenou metodu, která zbavuje nepříjemných projevů různých onemocnění. Připravuje cestu léčebnému plánu, který bude přizpůsoben právě Vám. Našim cílem je dostat Vás zpátky na vrchol.

Výhody infuzní terapie

Bolesti pohybového aparátu postihnou čas od času každého z nás. Může jít o akutní bolesti způsobené přetížením svalů, které odezní nejpozději do několika týdnů. Na druhou stranu existují chronické potíže přetrvávající po dobu více měsíců. Oba druhy dokáží omezit jindy aktivního a zdravého člověka a zcela ho vyřadit z běžného života. Náš přístup se od klasických metod značně liší. Nejedná se o obstřiky syntetickými kortikoidy, které často způsobují mnohem intenzivnější bolest než původní potíže. Hlavní předností infuzní terapie je, že se účinné látky dostávají přímo do těla, kde působí rychle a efektivně. Jedná se o směs analgetik (léky proti bolesti) a myorelaxancií (léky na uvolnění svalstva). Úleva od bolesti je prvním krokem k úspěšnému vyléčení, po němž přichází na řadu náš tým odborníků. Správnou diagnostikou a osobním přístupem hledáme příčinu problémů a následně zvolíme vhodnou léčebnou proceduru.

Jak terapie probíhá?

Na úvod Vám lékař vysvětlí důvod proč je pro Vás infuzní terapie důležitá, představí její výhody a zodpoví Vaše případné dotazy. Samotná terapie pak trvá cca 60 minut. Při akutních stavech doporučujeme podstoupit aplikaci opakovaně po 2-3 dnech. U chronických potíží postačí 1-2 aplikace za týden do ústupu bolestí.

 

 

B. Infuzní terapie pro prevenci a léčbu                               (doporučujeme!)

Kvůli nevyvážené a nesprávné stravě, stresu, nedostatku ovoce a zeleniny, je důležité doplňovat svoji stravu doplňky stravy nebo infuzemi. Mnoho lidí má podrážděný trávicí systém, všeobecně jsou unavení, popřípadě mají v těle záněty a právě u těchto případů mají infuzní terapie dobré výsledky pro zlepšení stavu klienta.

 

Infuze  megadávky  vitaminu C

Již při částečném nedostatku vitaminu C dochází k rozvoji nebezpečných změn v těle, např. se zvyšuje koncentrace škodlivého cholesterolu, což je rizikové pro srdce a cévy, také se rozvíjí oxidativní stres, který je spoluzodpovědný za vznik chronických zánětů (např. revmatoidní artritidy), které jsou příčinou vzniku alergií, depresivních poruch, osteoporózy, opakujících se infekcí, nádorových onemocnění ale i syndromu vyhoření a chronického únavového syndromu. U všech těchto onemocnění je požadováno zvýšené množství vitaminu C, neboť ten je spotřebováván při neutralizaci kyslíkových radikálů.

Proč nestačí vitamin C v tabletách? Při podání vitaminu C ústy lze dosáhnout v krvi jen nízké koncentrace vitaminu C, která postačuje k zajištění fyziologických, nikoli léčivých účinků. Pro dosažení léčivých účinků vitaminu C je nutné v krvi vytvořit 10-15krát vyšší koncentraci, čehož je možné docílit dávkou v řádu gramů pouze nitrožilním podáním, a to formou vysoké dávky infuze vitaminu C. Intravenózní infuze vytváří v krvi koncentraci vitaminu C, která působí nejen preventivně, ale také terapeuticky.

Infuzní vitamin C je vhodné podávat, pokud máte:

 • stres
 • psychickou zátěž či fyzickou námahu
 • psychické poruchy
 • opakované infekce (chřipky, angíny, rýmy, kašle, záněty plic atd.)
 • alergie
 • metabolický syndrom (obezita, vysoký krevní tlak, cukrovka)
 • revmatické choroby
 • autoimunitní onemocnění (revmatoidní artritida, Chronova choroba)
 • nádorové onemocnění (v jakémkoliv stádiu)

Vitamin C si lidský organismus nedokáže sám vytvořit, proto je třeba jej tělu dodávat. V současné době je lidský organismus permanentně ohrožován tzv. oxidativním stresem, který vzniká:

 • vlivem znečištěného ovzduší,
 • při duševním a fyzickém vyčerpání,
 • při dlouhodobých zánětech
 • při různých typech záření
 • po aplikaci cytostatik a ozařování
 • při nádorových onemocněních

Vitamin C má zásadní a nenahraditelnou roli při potlačování stresu. Je nezbytný pro normální průběh důležitých tělesných reakcí:

 • detoxikace cizorodých látek v játrech
 • správný metabolismus tuků,
 • tvorbu kolagenu v kůži, kloubech a stěnách cév
 • blokuje tvorbu karcinogenů
 • podporuje imunitní systém
 • podporuje správnou funkci mozku
 • podporuje vstřebávání železa (důležité pro tvorbu červených krvinek)

Jak ošetření probíhá?

Do žíly na ruce je zavedená jehla, přes kterou infuze teče do krevního řečiště. Intravenózní infuze vitaminu C se aplikuje nejčastěji (dle zkušenosti německých lékařů) 2-3x týdně. Délka užívání se řídí klinickým stavem pacienta. Nejčastěji se IVC podává po dobu 2 (při nachlazení a počínající chřipce) až 12 týdnů (onkologie). Například poslední průzkum mezi 1000 německými lékaři ukázal, že IVC aplikují nejčastěji 3x týdně po dobu 2 až 12 týdnů (podle indikace).  

 

B. Infuze „Koktejl 12 vitamínů“

Přípravek obsahuje 12 vitamínů: vitamín A, vitamín B1, vitamín B2,vitamín B5, vitamín B6, vitamín B8, vitamín B9, vitamín B12, vitamín C, vitamín D, vitamín E a vitamín PP.
Poskytuje vyvážený obsah vitamínů rozpustných ve vodě a v tucích odpovídající denní potřebě při parenterální výživě. U pacientů, kterým je podávána tato kombinace vitamínů, se obnovují plazmatické hladiny vitamínů A, D a E a během dlouhodobé parenterální výživy se tyto hladiny udržují v normálním rozmezí.
Intravenózní doplnění vitamínů u pacientů na parentální výživě (infuzí) je určeno pouze pro dospělé.

 

C. Infuze „Piracetamu proti únavě a na posílení paměti“

Přípravek obsahuje léčivou látku piracetam, která příznivě působí na fungování mozkových buněk v oblasti učení a paměti, bdělosti a vědomí. U pacientů s nedostatečnými  funkcemi centrálního nervového systému zvyšuje krátkodobé i dlouhodobé podávání piracetamu bdělost a zlepšuje poznávací schopnosti. 
U dospělých se používá preventivně při podpoře mozkové činnosti, kortikální myoklonie, vertiga a jako prevence a léčba anemie.
Infuze piracetamu může být injekčně podáván dospělým.